Výrazný prvek i do vašeho domu

Schodiště je nedílnou součástí patrových domů. Bez nich by nebylo možné jej pohodlně užívat. Za dob našich prarodičů mívaly patrové domy často na půdu jen žebříky, ale to bylo jen v případě že nešlo o obytný prostor. Chůze po žebříku je nepohodlná a často i nebezpečná, a proto kde to jen trochu jde, je lepší […]


Schodiště je nedílnou součástí patrových domů. Bez nich by nebylo možné jej pohodlně užívat. Za dob našich prarodičů mívaly patrové domy často na půdu jen žebříky, ale to bylo jen v případě že nešlo o obytný prostor. Chůze po žebříku je nepohodlná a často i nebezpečná, a proto kde to jen trochu jde, je lepší mít schody. V rodinném domě je žebřík téměř nemyslitelný. Do patra se často chodí denně, je potřeba něco odnést a podobně, a proto je nutné vymyslet kam schody umístit, aby byly dostupné ze všech částí domu zhruba stejně daleko. Ideální umístění schodů je třeba z obývacího prostoru. Mělo by být zhruba uprostřed domu, aby se na ně nemuselo chodit z druhého konce domu.

moderní schody

Viděli jste někdy nabídku firem které vyrábí schody?
Kdo má opravdu velký dům, má nejspíš i hodně místa na velkorysé schodiště, které je velmi široké. Takové schodiště může být dominantou domu, a mnoho lidí jej chce mít jako designový skvost. Schody se dají vyrobit ze skla, dřeva, z betonu, materiály se dají různě nakombinovat, a když k tomu přidáte vhodné schodiště, schody vypadají opravdu luxusně. Dají se různě dekorovat podle ročního období, takže zaujmou dvojnásobně už při příchodu domů.

točité schody

Jaké schody vybrat?
Schody byste měli vybírat podle toho kolik na ně máte prostoru. Pro velký prostor se skvěle hodí třeba samonosné schodiště, které se ukotvuje do stěny. Pokud chcete mít schody třeba středem místnosti, můžete si vybrat například dřevěné schody, které budou moderní dnes i za desítky let. Pokud máte na schodiště málo místa, využijte spíše točité schody, které se vejdou i do malého prostoru. Schody vybírejte tak, aby byly bezpečné pro vás i pro vaše malé děti a návštěvy. Design vždy nekoresponduje s praktičností.

Vyláme mnoho druhů schodů, které vám vyrobíme přesně na míru. Samozřejmostí je výroba schodů se zábradlím.