Proč nás baví online hry

Dnes máme k dispozici mnoho nejrůznějších druhů her. Mezi ty nejpopulárnější pak patří ty, které se hrají přes internet. Není tedy divu, že se mnoho vývojářů soustředí právě na ně. Existuje jich mnoho typů, ať už ty single-playerové, nebo multiplayerové. Všechny však mají něco společného: aby byly k dispozici všechny jejich funkce, potřebují k tomu internet.   Právě […]


Dnes máme k dispozici mnoho nejrůznějších druhů her. Mezi ty nejpopulárnější pak patří ty, které se hrají přes internet. Není tedy divu, že se mnoho vývojářů soustředí právě na ně. Existuje jich mnoho typů, ať už ty single-playerové, nebo multiplayerové. Všechny však mají něco společného: aby byly k dispozici všechny jejich funkce, potřebují k tomu internet.

 

Právě ten umožňuje hráčům soupeřit mezi sebou, což je právě tím hlavním lákadlem. Můžeme proti nim bojovat v reálném čase, nebo například soupeřit o to, kdo získá nejvíce bodů či bude mít nejlepší čas. Ten se pak nahraje pomocí internetu do databáze, kterou mohou hráči vidět. Mohou tak vidět, který z nich je nejlepší a porovnávat své umění s těmi na celém světě. Pokud se tedy dostanou na špičku žebříčku, mohou si tak být skutečně jisti, že jsou opravdu nejlepší.

 

děti hrající na internetu

 

Dále je tu fakt, že tyto hry mohou být neustále aktualizovány. Lze přidávat nový obsah, takže hráči mají stále co dělat. V mnoha z nich v podstatě neexistuje konec, neboť je zde stále co dělat, a pokud splníte skutečně veškeré úkoly, pak se můžete soustředit na získávání nejlepších předmětů a výzbroje a následně porovnávání s ostatními.

 

Ovšem je pravdou, že toho výrobci těchto her využívají k tomu, aby měli vyšší zisk. Nejčastějším způsobem jsou mikrotransakce, kdy umožňují hráčům, aby například uspíšili některé akce a nemuseli čekat tak dlouho. To ovšem není ani zdaleka to jediné, čím na internetových hrách společnosti vydělávají.

 

předchůdci internetových her

 

Dalším příkladem mohou být takzvané loot boxy nebo to, že nejlepší předměty lze koupit pouze za skutečné peníze. V podstatě to znamená, že pokud chcete skutečně patřit mezi nejlepší, pak musíte zaplatit nejen za hru, ale také si koupit potřebné vybavení. Tímto způsobem mohou tyto společnosti vydělávat právě proto, že jsou internetové hry tak populární. Pokud by tomu tak nebylo, velmi brzy by zbankrotovaly.