K čemu se vlastně hodí tmavá autofólie na skla

Žádné sledování – je vám nepříjemné, když vás někdo sleduje v autě na parkovišti, u chodníku vedle vchodu vašeho domu, v silničním pruhu při jízdě a na mnoha dalších místech? Někteří jedinci mohou mít ze sledování osob v autě vytvořený zajímavý rituál, kdy dotyčné řidiče znervózňují či vizuálně obtěžují. Jakmile však budete mít autofolii z […]

Žádné sledování – je vám nepříjemné, když vás někdo sleduje v autě na parkovišti, u chodníku vedle vchodu vašeho domu, v silničním pruhu při jízdě a na mnoha dalších místech? Někteří jedinci mohou mít ze sledování osob v autě vytvořený zajímavý rituál, kdy dotyčné řidiče znervózňují či vizuálně obtěžují. Jakmile však budete mít autofolii z Brna Autofolieds, budete ihned mimo tato dramata a okolní zvědavci si budou muset najít jiný cíl.

námraza na skle

UV záření – někteří lidé již objevili, že existují sluneční brýle s UV filtrem, které chrání zrak před prudkým sluncem. Dříve se sluneční brýle vyráběly bez UV filtru a rozšířené zornice díky tmavé barvě skel byly snadno terčem útoku ultrafialových paprsků. U tmavých autofólií se počítá s tím, že obsahují také UV filtr, který chrání uvnitř vozu jak posádku, tak i vše ostatní, co je uvnitř vozu, zejména potahy křesel, palubní desky, vnitřní strany dveří atd.

přední sklo u auta

Autonehoda a krádež vozidla – pochopitelně nikomu z vás nepřejeme nic takového, ale pokud se přece jen něco podobného přihodí, autofólie zabrání vysypání skel, nebo alespoň sníží pravděpodobnost tohoto jevu na minimum. Nepříjemné je to zejména v okamžiku, kdy se sklo vysype na sedačku přímo vám pod zadek či do výstřihu košile a halenky, anebo zapadne do boty, kde nepříjemně drásá vaše chodidla. A kdo se pokusí váš vůz odcizit, tomu fólie jeho snahu velmi znepříjemní.

Tepelné záření – čirá autoskla pohlcují sluneční záření a uvnitř vozu vzrůstá teplota. Jestliže venku panují příhodné podmínky, může se snadno teploměr v autě vyšplhat až na hodnotu přes šedesát stupňů Celsia, takže tam bude podobně, jako v sauně. A stačí k tomu jen pár desítek minut, které trávíte v obchodním centru, zatímco je váš vůz zaparkovaný na odstavném centrálním parkovišti. Některé speciální autofólie pohlcují nebo odráží tepelné záření ze slunce velmi vydatně a tomuto jevu zabrání.