Apartmány v Chorvatsku jsou na prodej

Chorvatsko se stalo již před mnoha lety zemí zaslíbenou pro některé Čechoslováky, kteří sem mířili na dovolenou v době reálného socialismu. Byli si dobře vědomi, jak fantastické jsou zde přímořské oblasti, modravá hladina Jadranu a některé zajímavé oblasti ve vnitrozemí. Naše území bohužel s žádným mořem nehraničí, a tak jedinou možností, jak si moře užít […]

Chorvatsko se stalo již před mnoha lety zemí zaslíbenou pro některé Čechoslováky, kteří sem mířili na dovolenou v době reálného socialismu. Byli si dobře vědomi, jak fantastické jsou zde přímořské oblasti, modravá hladina Jadranu a některé zajímavé oblasti ve vnitrozemí. Naše území bohužel s žádným mořem nehraničí, a tak jedinou možností, jak si moře užít dosytosti, bylo využít týden či čtrnáct dnů dovolené, v oblasti velmi vzdálené, což obnášelo ne zrovna snadné cestování osobním vozem.

Jaderské moře

V současné době se ovšem nabízí další možnost, jak pobývat na Jadranu mnohem jednodušším způsobem, aniž by bylo nutné neustále vážit dlouhou cestu autem. Umožňuje to prodej apartmánů Chorvatsko. Mít vlastní dům u moře se pak stává realitou z vysněné vize a nadchází možnost prožít tu třeba zbytek života.

plitvická jezera

Žít v Chorvatsku znamená vyhnout se velmi mrazivým zimám a plískanicím, které u nás od října do března podporují rozvoj depresí, protože Česká republika je v tomto období ohrožena krátkým slunečním svitem, zataženou šedou oblohou a ne zrovna přívětivým počasím. A jestliže k tomu přispěje smog z větších měst a autostrád, pak je zimní čas v centru Evropy spíše za trest.

Bydlení v Chorvatsku ocení také lidé, co milují svěží ionizovaný vzduch, který se vyskytuje pouze u velkých vodních rezervoárů. Ionizace vzduchu přispívá k lepší regeneraci tělesných buněk a spolu s rozptýlenými ionty některých minerálů z mořské vody v ovzduší je tím, co zkrátka není běžně v naší zemi na prodej.

Plitvická jezera

Jestliže jste milovníky romantických a dobrodružných filmů z minulého století, a zejména s hlavním hrdinou Pierrem Bricem, a dobře znáte film „Poklad na Stříbrném jezeře“, pak byste si jej mohli připomenout na Plitvických jezerech, kde se tento příběh z velké části natáčel. Z vlastního apartmánu to budete mít doslova na dosah ruky.