Podlahové topení je pro vás to pravé

Přemýšlíte o tom, že si do své domácnosti pořídíte vytápění do podlahy? Pokud ano, je to pro vás krk nejen k většímu komfortu, ale také k šetřeným penězům. Jakmile jednou tento druh topení vyzkoušíte, už nebudete chtít měnit. Jaké výhody vám tedy nabízí podlahové vytápění? Žádné zabírání místa radiátory Radiátory jsou často umístěné tak, že […]


Přemýšlíte o tom, že si do své domácnosti pořídíte vytápění do podlahy? Pokud ano, je to pro vás krk nejen k většímu komfortu, ale také k šetřeným penězům. Jakmile jednou tento druh topení vyzkoušíte, už nebudete chtít měnit. Jaké výhody vám tedy nabízí podlahové vytápění?

Žádné zabírání místa radiátory

Radiátory jsou často umístěné tak, že nám jednoduše překáží. Jsou na stěně, pod okny, za postelí, nebo tam, kam bychom rádi postavili nějakou dekoraci nebo kus nábytku. Tohle všechno s podlahovým topením odpadá, protože zkrátka radiátory nepotřebujete.

topení

Úklid

S radiátory souvisí i úklid. Na radiátorech se rád drží prach, u starších typů radiátoru je třeba opravdu důkladný úklid, kdy se prach drží i v jednotlivých spárách. U podlahového topení jenom setřete podlahy. A tím, že je podlahové topení možné umístit jen pod tvrdé podlahy, máte zaručené, že váš úklid bude probíhat velmi snadno.

Bezpečnější

Nevěřili byste, kolik úrazů je spojeno s radiátory. Jejich ostré hrany, tvrdost a umístění z nich dělají ideální věc na to, abyste se pomocí jich zranili. Pokud se chcete zranění vyhnout, dávejte kolem radiátorů pozor, nebo si pořiďte topení do podlahy.

podlaha

Šetření peněz

Radiátory hřejí více než podlahové topení, a to může být problém. Chvíli po tom, co vám dům ohřívá radiátor cítíte, že je vám a příliš horko a otevřete okno. Čímž vypustíte veškerý teplý vzduch ven. Kdežto podlahové topení je jemnější, citlivější a bude vaši domácnost ohřívat postupně.

Nízká údržba

V podlahovém topení je možná trochu překvapivě málo pohyblivých části a částic, které by se mohli snadno pokazit. Kontrola čas od času sice není na škodu, ale obecně platí, že systém topení v podlaze je jeden z těch ssystémů, které vám vydrží klidně na celý život.

Pokud chcete vědět více, přečtěte si článek Také uvažujete o topení v podlaze? kanalizace-instalateri.cz.