Nebojte se do toho skočit

Pobyt v bazénu může být nebezpečný I když je pobyt bazénu pro většinu lidí opravdu příjemný zážitek, může se během chvilky zvrtnout v boj o holý život. Stačí křeč v noze nebo chvilka nepozornosti a člověk skončí pod vodou. Velice nebezpečné je to u malých dětí, které často plavat neumí, a tak se nad hladinu […]


Pobyt v bazénu může být nebezpečný
I když je pobyt bazénu pro většinu lidí opravdu příjemný zážitek, může se během chvilky zvrtnout v boj o holý život. Stačí křeč v noze nebo chvilka nepozornosti a člověk skončí pod vodou. Velice nebezpečné je to u malých dětí, které často plavat neumí, a tak se nad hladinu nevynoří. Pokud ale neumí plavat i dospělý člověk, v podobném případě nepomůže nejen svému dítěti, ale ani sobě či komkoli dalšímu. Proto je nezbytně nutné umět plavat alespoň základními styly a umět se potopit pod hladinu.

žena v bazénu

Koupání není horor
Není nutné se plavání bát, protože v bazénech a na koupalištích jsou přítomní plavčíci, kteří v případě potřeby ihned zasáhnou. Pokud ale plavat neumíte, je mnohem lepší se vyhýbat přírodním koupalištím jako jsou jezera a rybníky, protože v nich navíc hrozí vznik víru, ze kterého je většinou nemožné se vymanit. Zároveň zde nejsou hlídky, a nezřídka jsou lidé na některém úseku úplně sami. Proto je bezpečnější navštěvovat bazény. Není to ale tak že by vám hrozilo nebezpečí pořád, pokud nebudete daleko od břehu, je riziko minimální.

Abyste měli jistotu že se z koupání v pohodě vrátíte domů, je opravdu plavání nutností. Navíc si určitě i vy budete chtít užít vodu na maximum, což nebude možné, pokud plavat neumíte. Neplavci mohou do vody maximálně po pas a jen se dívat na ostatní, což je otrava. Vždy je lepší umět plavat, a to nejen z bezpečnostních důvodů, ale i z důvodu zábavy. Pokud stále plavat neumíte a sami se to nenaučíte, mohou pro vás být řešením kurzy.

bazén plavec

Individuální výuka plavání v Praze je vhodná pro všechny, kteří se chtějí naučit plavat bezpečně a bez stresu. Jeho absence je při učení plavání velice důležitá, protože pokud byste se vody báli, bude to pro vás problém navíc. S námi se ničeho bát nemusíte, společně překonáme i počáteční obavy.