Na co vás elektrikář upozorní při revizi

Elektrikář v Praze východ nemá na starosti pouze rekonstrukce objektů a výměnu stávajících rozvodů v hliníku za nové, měděné, anebo instalace přídavných světelných či zásuvkových okruhů a koncových prvků, stará se i o revizní činnosti v rámci revizí elektroinstalace a spotřebičů ve firmách a v domácnostech. Zatímco revize ve firmě je povinná z právních důvodů, […]

Elektrikář v Praze východ nemá na starosti pouze rekonstrukce objektů a výměnu stávajících rozvodů v hliníku za nové, měděné, anebo instalace přídavných světelných či zásuvkových okruhů a koncových prvků, stará se i o revizní činnosti v rámci revizí elektroinstalace a spotřebičů ve firmách a v domácnostech. Zatímco revize ve firmě je povinná z právních důvodů, a je to i zabezpečení firemního subjektu vůči zaměstnancům a zákazníkům, revize v domácnostech povinná není a je pouze doporučovaná. Nikdo vám doma sice nemůže nařídit, abyste elektrikáře na revizi pozvali, ale rozhodně se nejedná o čistě byrokratický či komerční úmysl. Ve hře je zdraví a majetek nejen váš, ale i mnoha dalších lidí ve vaší blízkosti.

elektrikář při práci

I nově kolaudovaná soustava vás může zabít

V první řadě je třeba si uvědomit, že elektrické rozvody a spotřebiče jsou tzv. živou soustavou, tedy rozhodně to není dřevěný nábytek z masivu, který stojí na svém místě a slouží pouze jako sklad předmětů. Při využívání elektrické energie dochází k zahřívání a ochlazování vodičů a k uvolňování některých součástek či k jejich rychlému opotřebovávání. I na relativně nových rozvodech může dojít k potížím typu zkratu a hrozícího požáru.

elektrická zástrčka

Velkým problémem jsou přetížené soustavy, zejména zásuvkové okruhy, kdy lidé lehkovážně anebo zcela neúmyslně v pozitivním duchu zapojí do jedné zásuvky pomocí prodlužovacího přívodu deset spotřebičů a uvedou většinu z nich naráz do provozu. Jestliže je to na hranici únosnosti jističe, vodiče se budou přehřívat a může tu dojít k nebezpečnému požáru.

Riskantní je také umístění přívodů spotřebičů či prodlužovacích kabelů do blízkosti nábytku, který je může sevřít, poškodit izolační vrstvu a při náhodném kontaktu vlhkou dlaní nebo zpocenou bosou nohou vás to může i usmrtit. Věnujte tedy dostatečnou pozornost využívání elektřiny v bytě a požádejte elektrikáře o prověření a konzultaci, abyste měli jistotu bezpečného domova pro vás i vaše ratolesti.