Kutil se za své dovednosti nemusí stydět ani v oblasti elektro

Češi, Moravané a Slezané jsou vyhlášeni svou manuální dovedností a dobré jméno si budujeme i za hranicemi naší země. Ano, jsou to ty pověstné „zlaté české ruce“, co již před staletími předháněly mnohé řemeslníky po celé Evropě i v zámoří, a které si také najímala šlechta pro výstavbu a zvelebování svých sídel. Kutilství neopouští našince […]

Češi, Moravané a Slezané jsou vyhlášeni svou manuální dovedností a dobré jméno si budujeme i za hranicemi naší země. Ano, jsou to ty pověstné „zlaté české ruce“, co již před staletími předháněly mnohé řemeslníky po celé Evropě i v zámoří, a které si také najímala šlechta pro výstavbu a zvelebování svých sídel. Kutilství neopouští našince ani dnes, navíc jsme v tom podporováni poměrně masivním způsobem i mnoha hobby markety a také prodejci nářadí. Součástí vybavení kutilských dílen je mimo jiné i nářadí potřebné pro elektrikářské práce.

fázová zkoušečka napětí

Elektroinstalace nářadí https://revize-elektro-revtech.cz/elektroinstalace-naradi/ vyžaduje poměrně specifického rázu, musí být nejen pohodlné a přesné, ale musí plnit i bezpečnostní normy. Připomínáme, že elektroinstalaci nelze ošidit a zapojit ji jakkoli provizorně, průtok elektrického proudu vám neodpustí sebemenší drobnou chybu.

Do vybavení nářadí pro elektroinstalaci zaměřenou na slaboproud i silnoproud patří pájky a pájecí materiál, zavírací nože, odstraňovače izolací kabelů, svorky, šroubováky, fázové zkoušečky napětí, detektory a měřidla, izolační pásky, protahovací pera, kleště mnoha druhů, navíjecí cívky a také ochranné pomůcky. Chcete-li doma provádět elektroinstalační práce, které nevyžadují zásah odborníka, jako jsou výměny zásuvek či vypínačů či montáže svítidel, bez spolehlivého vybavení se neobejdete.

elektrikářské nářadí

Kdy se obrátit na profesionály

Každý rozumný kutil však dobře ví, kdy se obrátit na elektrikáře, a kde jsou hranice jeho tvorby. Tímto vám pouze připomínáme, abyste přenechali elektrikářům jejich odborné pracovní výkony a soustředili se pouze na to, co amatéři bezpečně zvládnou, aniž by porušovali předpisy a bezpečnostní opatření. Elektrikářům také svěřujte revize elektroinstalace a spotřebičů, případně hromosvodů, abyste měli jistotu, že se nic nezanedbá, a že váš dům či byt jsou z hlediska využívání elektrické rozvodné sítě v pořádku. Do takového bytu se pak nemusíte obávat pozvat jakoukoli milou návštěvu.