Krása je všude

Jak vnímáte krásu vy? Protože je také opravdu hodně lidí, kteří vyznávají krásu úplně jinou. A je to například krása vnitřní a ta krása vnější. Já vím, že tohle přirovnání už je klišé, ale věřte mi, že to takhle je. A je opravdu hodně lidí, kterým je například úplně jedno jak co anebo kdo vypadá. […]

Jak vnímáte krásu vy? Protože je také opravdu hodně lidí, kteří vyznávají krásu úplně jinou. A je to například krása vnitřní a ta krása vnější. Já vím, že tohle přirovnání už je klišé, ale věřte mi, že to takhle je. A je opravdu hodně lidí, kterým je například úplně jedno jak co anebo kdo vypadá. A znám pár takových případů. Kdy třeba lidé mi říkají, že by si přáli mít takového partnera, který bude hodný a bude mít takovou tu typickou vnitřní krásu. Kolikrát jsem jako malá holka přemýšlela, co to vůbec neznamená, když se řekne vnitřní krása. Opravdu jsem tohle nevěděla a nechtěla jsem ani tomu věřit, že to existuje.

Mám ráda jemnost.

Jako malé dítě jsem si také párkrát už myslela, že vnitřní krása je taková, když má třeba někdo krásné srdce anebo krásné plíce či dokonce krev. Blbost? Možná. Opravdu jsem si to nedokázala představit, že je to vlastně takový jenom psychologický fakt a pojem. Myslím si, že tohle mi kdysi vysvětlovali moji rodiče, ale potom mi řekli, že tohle je jenom takové naoko a že se to jenom tak říká. Protože pochybuji, že například by některý opravdu veliký krasavec chtěl chodit s nějakou dívkou, která by byla docela ošklivá, ale měla by dobré srdce. Já vím, že tohle je možná povrchní a také zlé a špatné tvrzení, ale podle mého názoru to tak.

Krása má mnoho podob.

A je to to samé, jako kdybych řekla, že třeba mladý muž by chodil s osmdesátiletou starou paní, která by měla miliony na kontě. Myslíte si, že by to byla opravdu veliká láska? Já si myslím že ne. Proto si říkám, že krása má být vyrovnaná. A ta krása vnitřní a krása vnější. Já totiž na tom potom nevidím nic špatného, když se tyto dva typy krásy spojí a potom vznikne opravdu velice milý a příjemný člověk. Také vím, že vnější krása není všechno, takže aby lidé zase jenom nehleděli na vnější krásu. A krása pro vás znamená co? Dáváte raději na vnitřní nebo na vnější krásu? Je toho opravdu moc.