Jak vybrat bazén?

Pokud máte prostor na zahradě, možná přemýšlíte, čím ho zaplnit. Víte, co je jednou z nejlepších investic? Bazén. Pokud nemáte bazén, rychle to napravte, budete ho naprosto milovat. Bazén oceníte především v letním období. V České republice jsou letní teploty čím dál tím vyšší a koupaliště v období července a srpna doslova praskají ve švech. […]

Pokud máte prostor na zahradě, možná přemýšlíte, čím ho zaplnit. Víte, co je jednou z nejlepších investic? Bazén. Pokud nemáte bazén, rychle to napravte, budete ho naprosto milovat.

Bazén oceníte především v letním období. V České republice jsou letní teploty čím dál tím vyšší a koupaliště v období července a srpna doslova praskají ve švech. A teď si představte, že už na žádné koupaliště nebudete muset chodit, protože budete mít doma svůj vlastní bazén, který si budete moci kdykoliv využít a pořádně si ho užít. Navíc pěkně v soukromí, bez hordy řvoucích lidí a dětí.

bazén

Budete stát před důležitým rozhodnutím, jaký bazén si vyberete. Bazénů je totiž opravdu spousta druhů a každý má své pozitiva i negativa.

Nejlevnější možností je nafukovací bazén, který koupíte prakticky kdekoliv. Stačí zajet do nejbližšího supermarketu a tam si nějaký vybrat. Problémem je, že tyto bazény musíte pravidelně na léto nafouknout, sfouknout a nemají tak dlouhou životnost. Zvláště, pokud máte domácí mazlíčky.

Lepší variantou je, když si necháte bazén postavit od profesionálů. Můžete si ho nechat postavit nad zemí, takže bude mít vyvýšené okraje. Takový bazén je vhodný zejména pro rodiny s dětmi nebo domácími mazlíčky. Budete mít alespoň jistotu, že vám do bazénu snadno nespadnou. Navíc, na některé typy povrchu jsou vyvýšené bazény vhodnější.

bazén

Další možností je zapuštěný bazén. V případě zapuštěného bazénu se okraj bazénu zarovná s pozemkem a nepotřebujete tedy pro vstup do vody žádné schůdky nebo nic podobného. Tento bazén je nejvíce estetický a také nejpohodlnější z hlediska vstupu do vody. Je také nejsnadněji dostupný na údržbu. Bazén si totiž nestačí jen pořídit, ale potřebujete i pravidelně udržovat kvalitu vody. To znamená, že musíte do vody pravidelně přidávat chemické prostředky, jako třeba chlór.