Dárky pro milovníky kávy

Existuje spoustu lidí, kteří milují kávu. Lidé si bez ní své ráno neumí ani představit tečko někteří se spokojí s obyčejnou instantní kávou, existují však opravdový gurmáni, kteří si kávu pečlivě vybírají, připravuji ji si sami, a jsou ochotni za kvalitní kávu dát opravdu velké peníze.Pokud máte někoho takového kolem sebe, a blíží se jeho […]

Existuje spoustu lidí, kteří milují kávu. Lidé si bez ní své ráno neumí ani představit tečko někteří se spokojí s obyčejnou instantní kávou, existují však opravdový gurmáni, kteří si kávu pečlivě vybírají, připravuji ji si sami, a jsou ochotni za kvalitní kávu dát opravdu velké peníze.Pokud máte někoho takového kolem sebe, a blíží se jeho narozeniny, čeho chcete obdarovat při nějaké jiné příležitosti, proč mu nedat dárek, který souvisí právě s kávou?

kávová zrna

Takového člověka určitě neurazíte, pokud mu dáte nějakou kvalitní kávu. Ve specializovaných obchodech s kávou, vám jistě dobře poradí, jaká káva je nejlepší. Pokud víte, jakou kávu dotyčný nejradši pije, můžete zakoupit tu. Nebo ho překvapte něčím jiným. Třeba degustačním setem s různými kávami, o kterých víte, že je jistě ještě neochutnal. Tipem na takovou kávu může být například cibetková káva.

Jestliže vám není líto dát peníze za dražší dárek, nebo je to ve vašich finančních možnostech, určitě takového člověka potěšíte i novým kávovarem. Kávovary neustále prochází vývojem, takže můžete zakoupit nějakou nadupanou mašinku s mnoha funkcemi, které ještě vylepší přípravu kávy.

káva

Pokud ale chcete spíše levnější dárek, spíše jen takovou pozornost, i tak můžete dotyčnému udělat radost. Co takhle originální hrnky na kávu? Takové termo sklenice, které vypadají velice elegantně, a zároveň udrží nápoj dlouho teplý i bez toho, aniž byste si museli opálit prsty kdykoliv si vezmete sklenici do ruky, jsou určitě skvělým dárkem. Nebo mu pořiďte hrnečky, na kterých bude vyryto jeho jméno nebo nějaký obrázek, který ho vystihuje. Fantazii se meze nekladou.

Pokud chcete být čistě praktičtí, zjistěte si, jakým způsobem si dotyčný připravuje kávu. Pokud má například kapslový kávovar, určitě ho potěší zásob a kapslí pro jeho typ kávovaru. Nebo pokud používá kávové filtry, udělejte mu balíček, který mu pomůže pro tento typ přípravy kávy.