Aby se svatba povedla

Svatba je velice významná událost nejenom pro samotné snoubence, ale i pro jejich rodiny a přátele. Dvě rodiny se spojí v jednu, a to chce pořádně oslavit. Většina párů chce větší svatbu, kam pozvou všechny svoje nejbližší, a když mají oba dva větší rodiny, hned máte desítky hostů na seznamu, pro které je nutné zajistit […]


Svatba je velice významná událost nejenom pro samotné snoubence, ale i pro jejich rodiny a přátele. Dvě rodiny se spojí v jednu, a to chce pořádně oslavit. Většina párů chce větší svatbu, kam pozvou všechny svoje nejbližší, a když mají oba dva větší rodiny, hned máte desítky hostů na seznamu, pro které je nutné zajistit ubytování, pohoštění a také případný rozvoz domů. Připravit takovou svatbu není nic snadného, ale pokud si zavčas začnete sepisovat co byste chtěli, určitě na nic nezapomenete.

svatební menu

Jednou z věcí, kterou páry jako první zařizují, je místo kde se bude svatba konat. Hlavní svatební sezona trvá od května až do začátku září, a to zejména kvůli krásnému počasí. Teplo a sluníčko jsou rozhodně ideální počasí na svatbu. Většina párů chce dnes venkovní svatbu třeba v zahradním sále, nebo dokonce ve stanu. Populární jsou svatební stodoly i svatby pod širým nebem. Pokud nemáte na svatebním místě zajištěné i pohoštění, budete si ho muset zařídit sami, což mnoha snoubencům vyhovuje, jelikož si chtějí celou svatbu udělat podle sebe.

Ještě před pár lety patřil vývar a svíčková neodmyslitelně k českým svatbám. I do svatební gastronomie ale prosákly nové trendy, a moderní svatby se nesou většinou v duchu rautu. Některé páry volí raut místo oběda a s rautem se pokračuje v různých variacích až do nočních hodin, a některé páry zase volí cestu oběda a pozdějšího rautu.

svatební oběd

Nebudete si vařit sami
Ať už bude vaše svatba jakkoliv velká, jistě si na ni nebudete připravovat jídlo sami. Ideální je oslovit cateringovou firmu, která vám připraví svatební menu – raut i sváteční oběd. Můžete mít tradiční raut, na který jsou všichni zvyklí, ale můžete si objednat i netradiční raut například v podobě sushi. Překvapte své blízké zajímavým občerstvením, a vzpomínejte na lahodné pokrmy ještě dlouho poté.