Proč se vydat za odpočinkem na Slovensko

Pokud vás odrazuje blízká vzdálenost a pocit, že Slovensko vás rozhodně nemůže ničím překvapit, měli byste na tento názor rychle zapomenout. Možná byste se totiž až divili tomu, jak je Slovensko odlišné od naší republiky. Spojuje nás sice podobný jazyk, mentalita i vládní systém, v každé jiné oblasti byste ale mohli najít skutečně obrovské množství […]

Pokud vás odrazuje blízká vzdálenost a pocit, že Slovensko vás rozhodně nemůže ničím překvapit, měli byste na tento názor rychle zapomenout. Možná byste se totiž až divili tomu, jak je Slovensko odlišné od naší republiky. Spojuje nás sice podobný jazyk, mentalita i vládní systém, v každé jiné oblasti byste ale mohli najít skutečně obrovské množství rozdílů. Milovníci přírodních krás totiž mohou navštívit neporušenou přírodu, plnou hustých neprostupných luhů a hájů, louky poseté tisíci drobných kvítků a obdivovat zajímavé živočichy, se kterými se v naší vlasti třeba ani není možné potkat.

Žena splývající na bazéně

Prostředí malebných horských vesniček s příjemnými penziony a domáckým ubytováním, ve kterém můžete uniknout od ruchu velkoměst, je pro některé opravdovým balzámem na duši. Vysoké hory nabídnou zase to pravé ořechové nadšeným turistům, kteří nabídce horského výšlapu v této zemi prostě nebudou moci odolat. Masivní horské štíty totiž jen svou velikostí uchvátí nejednoho nadšeného cestovatele a věřte tomu, že na Slovensku vás k nim dovede i mnoho upravených tras, ke kterým se často počítají i lanové žebříky či mosty, na nichž si užijete nemalé množství adrenalinu v krvi.

Slovenská příroda

Pokud vás ale zajímá spíše pasivní odpočinek nebo jen nejste milovníkem přírody, nemusíte se bát. Náš východní soused vám i tak má co nabídnout. Užívat si můžete například koupelí ve vodě z horkých minerálních pramenů, protože termální lázně nebude na Slovensku problém najít. Ubytování Velký Meder se tak může stát vaším útočištěm po dobu letní dovolené, ze kterého to budete mít do teplé vody jen kousek. Vydat se však můžete i na prohlídku památek hlavního města, do zoo či rozličných muzeí. Své kulinářské speciality Slovensko nabídne i milovníkům zahraniční gastronomie. No řekněte sami, opravdu nestojí tato malebná a nedaleká země za návštěvu?