Kdy přestěhovat firmu

Stěhování firem v Praze je běžnou součástí městského života a patří k němu stejně tak, jako automobilový provoz. Jestliže se majitelé firem rozhodnou přemístit svá působiště do lépe vyhovujících prostor, najmou si profesionály, od nichž očekávají nejen spolupráci, ale zejména spolehlivý pracovní výkon. Měli bychom se ale také zamyslet nad tím, kdy – v jakém […]

Stěhování firem v Praze je běžnou součástí městského života a patří k němu stejně tak, jako automobilový provoz. Jestliže se majitelé firem rozhodnou přemístit svá působiště do lépe vyhovujících prostor, najmou si profesionály, od nichž očekávají nejen spolupráci, ale zejména spolehlivý pracovní výkon. Měli bychom se ale také zamyslet nad tím, kdy – v jakém termínu stěhování provést, aby bylo co nejefektivnější a nedocházelo tu k potížím, které zbytečně komplikují situaci.

provoz v kanceláři

Řiďte se Kulovým bleskem – tato filmová legenda jasně naznačila, že čím větší objem zakázky, tím více starostí a pravděpodobnosti vzniku problematických situací. Při stěhování firem v Praze je to velice podobné, ve hře jsou desítky zaměstnanců, kanceláře, vybavení nábytkem, elektrické spotřebiče, kancelářské potřeby, pokojové rostliny, šanony a dokumentace a výpočetní technika. Toto vše vyžaduje perfektní organizaci práce a mohli bychom tuto operaci s trochou nadsázky přirovnat k náročnému výrobnímu procesu.

papírové dokumenty

V Kulovém blesku se stěhovali v září – některé momenty mohou přestěhování firmy usnadnit a mezi ně patří i výběr vhodného termínu. Jestliže se pozorně zadíváte na filmový děj zmíněného snímku, zjistíte, s jakou lehkostí se lidé pohybovali venku na ulici. Toto je možné zpravidla na jaře nebo na podzim, v období jarní či podzimní rovnodennosti, kdy jsou ideální teploty ovzduší kolem 20 stupňů Celsia – tedy ani horko, ani zima. V takovém období se budete lépe soustředit na samotný pracovní výkon a nebudete neustále řešit navlékání do zimního oděvu a svlékání při pohybu venku a uvnitř, a v létě vás zas mohou zasáhnout tropická vedra a musíte více pozornosti věnovat vzniku úpalu a úžehu a dehydrataci organismu.

Naplánujte si tedy termín stěhování nejlépe na květen, začátek června nebo na září, tehdy do něj nebudou ani zasahovat zimní prázdniny a období letních dovolených.